Cască moto pictată, Distressed
"Stropi și șmirghel! Cutter și foc!" - acesta a fost motto-ul pentru casca asta.
George își dorea o cască în stilul Distressed, stil care presupunea să o vopsesc cu grijă, să scriu și să desenez ceva frumos pe ea, apoi să-i dau șmirghel în toate granulațiile posibile și în toate formele și direcțiile, să o zgârii până va arăta ca trecută prin război.

George e pasionat și de fotografie care a ajuns să-i fie un hobby de suflet și știe sa se bucure de viață. Ca să adaug un element și mai personal, textul de pe cască l-am scris exact cu scrisul lui George. Mai multe nici nu mai spun, pozele ”vorbesc” mai bine decât mine.

Procesul de lucru:

Video înainte-după:

Am crezut, cu mintea îngustă, ca voi apela la o simplă personalizare a căștii, la un proces simplu si direct și de fapt, am făcut o super călătorie și la final am ajuns sa pun bucăți din sufletul meu pe cască și sa fiu uimit de rezultatul final deși credeam că știu la ce să mă aștept.
George

































